Як визначити свій кольоротип

Як визначити свій кольоротип

Ми хочемо запропонувати трохи теорії, щоб ви змогли визначити свій кольоротип самостійно, та практичні поради по підбору кольорової гамми, користуючись якими зможете зробити свій макіяж ідеальним.

Кольоротип Зима ❄️ Кольоротип Літо ☀️ Кольоротип Осінь 🍁 Кольоротип Весна 🌷




Зима – Макіяж Літо – Макіяж Осінь – Макіяж Весна – Макіяж

Основні параметрами при визначенні кольоротипу:

Слід пам’ятати, що на колір очей дивимось у останню чергу. Спочатку оцінюємо загальний портрет – який пігмент головний у вашій зовнішності, холодний або теплий. Для цього ми дивимося на шкіру та колір волосся, так як ці елементи найбільші за площею. Коли волосся фарбоване, орієнтуємося усе рівно на його рідний колір, бо навіть на найменш відрослих коренях можливо визначити холодність або теплоту пігменту.

Виходячи з суми цих параметрів, визначили чотири кольорових типу (за порами року): зима, весна, літо та осінь. З них два теплих (осінь та весна), два холодних (зима й літо). Зима та осінь – основні типи (колір), а літо й весна – це підтипи (відтінок).

Зима – це холодний кольоровий тип.
Літо – це холодний кольоровий підтип. 
Осінь – це теплий кольоровий тип.
Весна – це теплий кольоровий підтип. 

Наприклад, якщо зимі пасує синій колір, то літу пасуватиме блакитний. Якщо осені буде до лиця бордовий або помаранчевий, то весні – персиковий.

Якщо після аналізу всіх параметрів зовнішності, у вас все ж таки залишаються сумніви, то можна прикласти відрізи тканини. Наприклад, холодний рожевий прикрашатиме, робити свіжиим вигляд дівчат з холодним кольоротипом, а персиковий однозначно йтиме лише дівчатам, які мають теплий кольоротип.

Або скористатися методом «білої серветки». Потрібно прикласти білу серветку до шкіри й при денному світлі шкіра на її тлі буде або рожевою – холодний цвітотип, або жовтуватою – теплий цвітотип.

А ще можна поглянути на свої вени на зап'ясті – у дівчат холодного кольоротипу вони будуть виражеогоі блакитного кольору, а у теплого кольоротипу вінки будуть із зеленим підтоном.

Для чого необхідно визначити свій кольоротип

Свій коліротип обов'язково знати для того, щоб правильно підібрати «температуру» в макіяжі, тобто в якій гамі-холодній або теплій – робитиметься візаж. Це найголовніший момент. А далі вже насиченість макіяжу визначатиметься не стільки тим, основний це колір або його відтінок, скільки який це макіяж: вечірній чи денний, повсякденний чи святковий. «Правильна» палітра – це запорука успіху карколомного макіяжу, який даруватиме візуальну насолоду та компліменти оточуючих.

Якщо неправильно підібрати колір макіяжу – кольори тіней, якими ми будемо «заходити у шкіру», тобто нерідні кольори, будуть робити шкіру нездоровою, більш непоказною та макіяж відповідно не буде прикрашати, а рідні кольори та відтінки будуть навпаки робити обличчя свіжішим, красивішим та бездоганнішим.

Тому, головне правило – рідні кольори повинні «заходити в шкіру», а нерідні можуть бути на будь яких замкнених місцях.

Наприклад, навіть якщо весні не підходить синій, фіолетовий, подкладіть його на рухоме повіко та заведіть у рідні кольори у шкіру, в результаті все буде гармонійно.

Кольоротип Зима


Кольоротип Зима – це холодний кольоровий тип, основною природною характеристикою якого є дуже високий рівень контрастності. 

Які ознаки кольоротипу Зима

Шкіра

Буває двох типів:

Перший тип – це світла, майже молочна з холодним підтоном (холодний бежевий, рожевий), не засмагає, на сонці швидко згоряє та облізає. Володарок такої шкіри ще називають «королівська зима». Білосніжка яскрава представниця цього типу.

Другий тип шкіри – оливковий, з оливковим або сірим пігментом («зима - южанка»), добре засмагає до темно-коричневого кольору. На шкірі можуть бути веснянки, холодного сіро-коричневого кольору, що багато людей вводить в оману, що вони відносяться до теплого кольоротипу.

Волосся

У нашому регіоні чорний колір волосся, який притаманний зимі, зустрічається рідко. Основна частина населення – русяві. Рівень контрастності є, але він не великий. Як правило, темно-русяві, шатени, виразні брови, вії, вони насичено густі, але з тим немає великого контрасту.

Волосся може бути світлим, майже блонд, світло-русявим, темно-русявим, шатен, каштан, брюнет, до синяво-чорного. Волосся обов'язково з холодним сірим пігментом, дуже багато та, як правило, вони жорсткі, густі, з низьким ростом.

Брови та вії

Темні, довгі, густі.

Очі

Як правило, мають однорідний яскравий колір: сині, зелені, блакитні, сірі, карі.

Губи

Насиченого рожевого кольору.

Зима – це єдиний кольоротип, який через високий рівень контрастності може дозволити собі ходити у чорному кольорі не нафарбованим. Якщо літо надягає чорний, то світлі волосся, брови, очі губляться, а у осені та весни чорний просто забирає яскравість.

Якщо ми визначили холодний кольоротип, то це або зима, або літо. Далі дивимось на рівень контрастності. Іноді жінки – «літо», пофарбувавши себе у темний колір, зробивши темний татуаж на бровах та наростивши вії, штучно підвищують собі рівень контрастності, й можуть наносити собі макіяж як для «зими».

Після кольору та густини волосся, дивимося на брови. У «літа» не буває густих брів, а у «зими» вони завжди насичені. Потім, насиченість очей та губ. Для кінцевого визначення типу, дивимося на більшість параметрів, так як часто зустрічаються пограничні типи.

Кольоротип Зима – Макіяж

Говорять, що зимові кольори важкі – чорний, коричневий, темно-зелений, червоний. Немає напівтонів, хоча разом з тим хроматичного кольору також мало. Так як у «зими» виразні темні брови, губи, волосся, то й у макіяжі багато не треба. Будь які розписні макіяжі будуть недоречні, а ось вирівняти тон та додати один темний колір без будь-яких кольорових розтушовок – це класичний макіяж для «зими».

Тональна основа

Повинна бути легкою, у відтінках бежевого, натурально-бежевого (з сірим пігментом), рожевого, особливо для оливкової шкіри, й оливковий для почервонілої шкіри. Можна добавляти в тон аджастери (рідкі пігменти, які дозволяють зробити  тон світліше або темніше), щоб нейтралізувати небажаний відтінок шкіри.

Скуловий коректор

Холодний коричневий, а по ньому рум'яна.

Рум'яна

У холодних рожевих тонах (для шкіри, яка не схильна до почервоніння). Якщо ж шкіра червоніє, ніяких рум'ян не використовуємо.

Брови

Для брів можемо використовувати холодний сіро-коричневий олівець для брів, маркер, тіні, туш, помаду, тінт. Туш для брів беремо, коли необхідно уложити й зробити виразнішими, тіні – коли потрібна графічна форма.

Очі

Для очей підходить уся холодна гамма: чорний, сірий, молочний, фіолетовий, синій, баклажан, бордовий, бірюзовий, хвойний, холодний коричневий, малиновий, лимонний, фуксія… Щоб макіяж не виглядав занадто холодним, неживим, намагаємося ввести й розтушувати не монохромні кольори, яскраві кольори разбіляємо. Якщо наносити у замкнену зону рухомого повіка, колір не буде «заходити в шкіру».

Підводки

Кольори: чорний, синій, бордовий, синьо-фіолетовий, темно-зелений, коричневий. 

Губи

Кольори: малиновий, червоний, уся гамма рожевого, бордовий, фуксія, фіолетові відтінки та ягідні відтінки…Як в помадах, так і у блисках. 

Визначити, яка косметика підійде саме для Вашого кольоротипу, не завжди виходить з першого разу. Тому можна скористатися підбіркою різних косметичних продуктів, яку зробив професійний візажист з багаторічним стажем.

Косметика для кольоротипу Зима

Кольоротип Літо


Кольоротип Літо – це холодний кольоровий підтип.

Які ознаки кольоротипу Літо

Шкіра

До першого типу відноситься світла, тонка, холодна, не засмагає. Шкіра часто проблемна (є почервоніння, висипання, лущення).

До другого типу оливкова, але світліша ніж зима, яка добре засмагає. Можуть бути веснянки холодного, сіро-коричневого кольору. 

Волосся

Світле, майже біле, світло-русяве, русяве, темно-русяве, з холодним сталевим пігментом. Волосся до того же тонке й рідке. Обличчя жінки-«літо» як  чистий аркуш, «найперекроюваний» кольоротип. 

Брови та вії

Світлі, тонкі, рідкі.

Очі

Водянисті, світлі, неоднорідні, сіро-блакитні, сіро-зелені, світло-сірі.

Губи

Безкровно-рожевого кольору.

Кольоротип Літо – Макіяж

База під макіяж

Використовуємо зелену базу під макіяж для шкіри, схильної до почервоніння.

Тональна основа

З холодним пігментом. Вона може бути більш щільною, якщо шкіра проблемна.

Скуловий коректор

Холодний коричневий, а по ньому рум'яна.

Рум'яна

Холодних рожевих відтінків. Для шкіри, яка несхильна до почервоніння, можна використовувати рум'яна з перламутром. 

Брови

Коректируємо холодним коричневим, пудровим олівцем, тушшю або тінню.

Очі

Для оформлення очей добре білий, сірий, холодний коричневий, молочний, світло-рожевий, бузковий, блакитний, зелений, бірюзовий, біло-золотий…Чорний в поодиноких випадках. «Літнім» дівчатам дуже лічать перламутри та яскраві підводки.

Підводки

Бірюзового, синього, фіолетового, зеленого, коричневого (як по верхньому, так і по нижньому повіку) кольорів. 

Губи

Можна покривати такими ж кольорами, що й у макіяжи кольоротипу зима, але не у помадах, а у блисках. Кольори: малиновий, червоний, уся гамма рожевого, бордовий, фуксія, фіолетові відтінки та ягідні відтінки… В помадах тільки натурально-рожева гамма.

Якщо раптом легкий макіяж «літа» зіпсований чорними стрілками, проходимося по ним тінями коричневими або сірими, й розтушовуємо чітку границю.

Скориставшись порадами професійного візажиста, Ви можете вибрати косметику для свого кольоротипу. Створена добірка зробить процес покупки легким та приємним.

Косметика для кольоротипу Літо

Кольоротип Осінь


Кольоротип Осінь – це теплий кольоровий тип.

Які ознаки кольоротипу Осінь

Шкіра

У першого – золотиста з теплим жовтим пігментом (з легким відтінком шампанського).

А у другого світла, бежева, однак має насичений колір за рахунок маси веснянок. Веснянки теплого, рудо-коричневого кольору, їх багато, й покривають не тільки обличчя, а й шию, плечі, область декольте. Шкіра не засмагає.

Волосся

Особлива перевага «осінніх» жінок – це їх волосся. Світло-русяве, середньо-русяве, темно-русяве, шатени, руді, червоні, мідні (іржаві), обов'язково з теплим жовтим, червоним, помаранчевим пігментом. Воно густе, жорстке, часто кучеряве. 

Брови та вії

Також жорсткі, можуть завиватися, зазвичай у колір волосся, але можуть бути й безкольорові. 

Очі

Яскраві зелені, жовті, карі, тростникові, бурштинові. Сині та сірі серед «осінніх» зустрічається рідко.

Губи

Мають насичений лососевий колір. 

Кольоротип Осінь – Макіяж

Тональна основа

Використовуємо тональну основу в колір шкіри, з теплим жовтим та помаранчевим пігментом. Не намагаємося перекривати веснянки! Так як для того, щоб перекрити веснянки потрібно брати щільний тон та тонувати і шию, і плечі, і зону декольте. Це дуже затратне за часом й фінансами, а якщо затонувати тільки обличчя, воно буде виглядати відірваним від тіла.

Скуловий коректор

Тепло-коричневий, а по ньому - рум'яна.

Рум'яна

Персикових відтінків.

Брови

Для брів використовуємо теплий коричневий олівець, тінт, туш, тінь.

Очі

Заборонено чорний, білий та сірий у чистому вигляді, тому що ці кольори холодні й на фоні присутнього у шкірі теплого пігменту виглядатимуть неприродньо, відірваними від загальної картини обличчя. Пам'ятаємо, що «заходити у шкіру» повинні рідні кольори. Це коричневий, бордовий, зелений, салатовий, охра, гірчичний, лососевий, бронзовий, мідний, золотий, пісочний, теплий рожевий, помаранчевий, жовтий, персиковий, цегляний…Синій, фіолетовий, бірюзовий можна в розтушовку по рухомому повіку, вони більше підкреслюють теплий пігмент.

Підводки

Коричневого, бордового, яскраво синього, бірюзового, фіолетового, зеленого кольору.

Губи

Коричнево-бежево-персиково-лососєво-моркв'яно-золотиста гамма в помадах та блисках.

Щоб зробити вибір косметики приємним та уникнути сумнівів «а це підійде чи ні», пропонуємо Вам добірку косметичних продуктів для «осінніх» дівчат. Вона створена професійним візажистом на основі багаторічного досвіду.

Косметика для кольоротипу Осінь

Кольоротип Весна


Кольоротип Весна – це теплий кольоровий підтип.

Які ознаки кольоротипу Весна

Шкіра

Більш груба, ніж у осені. При найменшому хвилюванні, вона покривається рум'янцем, часто з пушком на щоках, тому шкіру весняних дівчат порівнюють з персиком. З теплим жовтим або помаранчевим пігментом.

Волосся

Тонке, світле зі золотавим, рожевим або червоним відтінком.

Брови та вії

Світлі, золотисті, тонкі.

Очі

Світлі, неоднорідні, жовті, зелені, блакитні, тростникові, світло-карі.

Губи

Персикового кольору.

Кольоротип Весна – Макіяж

Тональна основа

Наносимо виключно по росту волосків, з теплим пігментом в тон шкіри.

Скуловий коректор

Теплий коричневий.

Рум'яна

Не кладемо, так як є природний рум'янець.

Брови

Підійдуть теплий коричневий, пудровий олівець, тіні або туш.

Очі

«Люблять» тіні таких кольорів: персиковий, бежевий, пісочний, теракотовий, салатовий, цегляний, теплий рожевий, бордовий, бронзовий, біло-золотий, охра, гірчичний, теплий коричневий, помаранчевий, кораловий… Тіні синього, бірюзового, фіолетового можна наносити й розтушовувати по рухомому повіку. Йдуть також «весняним» дівчатам перламутри з відливом в золотий, «хамеліончики» з золотистими вкрапленнями. Однозначно заборонено використовувати чорний, білий, сірий у чистому вигляді.

Губи

Покриваємо у тій же гаммі, що й осені, але не в помадах, а блисках. Коричнево-бежево-персиково-лососєво-моркв'яно-золотиста гамма.

Для того, щоб, поповнити свою косметичку «правильними» для свого кольоротипу б'юті скарбами, Ви можете скористатися підбіркою від професійного візажиста, який спираючись не тільки на теорію, а й на багаторічний досвід, вибрав продукти саме для «весняних» дівчат.

Косметика для кольоротипу Весна

Заключення


Кожен кольоротип можна описати коротко. «Зима» – це контрастність, «літу» притаманні розмитість й приглушеність, «осінь» - яскравість, а «весна» - це ніжність. Найбільш популярні «зимові» та «весняні» кольоротипи.

Правильно визначений кольоротип допоможе вам не тільки при виборі своєї кольорової палітри у макіяжі, але й при фарбуванні волосся, й при підборі гардеробу.

Cпираючись на наші нехитрі поради, із задоволенням створюйте свої образи та насолоджуйтесь результатом.

 

Читати далі

Як зробити ідеальний денний макіяж

Як вибрати кисті для макіяжу

Скульптурування обличчя. Ігри світла і тіні

База під макіяж. Що це за диво-засіб та як його вибрати