Як визначити свій кольоротип

Мабуть у житті кожної жінки буває таке, що ми бачимо у вітрині бутіку неймовірно гарну сукню, приміряємо, але…Сукня, яка сидить ідеально, гарного кольору робить нас більш старшими та непоказними, або виглядає як щось стороннє – ви окремо, сукня окремо. У чому підступ? Все дуже просто, колір сукні не «рідний» вашому кольоротипу. Так і у макіяжі. Професійний візажист у першу чергу визначає ваш кольоротип, щоб розуміти у якій палітрі буде макіяж, неважливо денний або вечірній.

Ми хочемо запропонувати трохи теорії, щоб ви змогли визначити свій кольоротип самостійно, та практичні поради по підбору кольорової гамми, користуючись якими зможете зробити свій макіяж ідеальним.

Основні параметрами при визначенні кольоротипу:

Виходячи з суми цих параметрів, визначили чотири кольорових типу (за порами року): зима, весна, літо та осінь. З них два теплих (осінь та весна), два холодних (зима й літо). Зима та осінь – основні типи (колір), а літо й весна – це підтипи (відтінок). 

Зима – це холодний кольоровий тип.
Літо – це холодний кольоровий підтип. 
Осінь – це теплий кольоровий тип.
Весна – це теплий кольоровий підтип. 

Наприклад, якщо зимі пасує синій колір, то літу пасуватиме блакитний. Якщо осені буде до лиця бордовий або помаранчевий, то весні – персиковий.

Для чого необхідно визначити свій кольоротип

Визначити кольоротип необхідно для того, щоб правильно підібрати температуру у макіяжі. Саме головне, визначити теплий чи холодний кольоротип, а надалі вже насиченість макіяжу буде визначатися не стільки тим, колір це чи відтінок, скільки власними побажаннями та метою макіяжу, вечірній чи денний. 

Якщо неправильно підібрати колір макіяжу – кольори тіней, якими ми будемо «заходити у шкіру», тобто нерідні кольори, будуть робити шкіру нездоровою, більш непоказною та макіяж відповідно не буде прикрашати, а рідні кольори та відтінки будуть навпаки робити обличчя свіжішим, красивішим та бездоганнішим.

Тому, головне правило – рідні кольори повинні «заходити в шкіру», а нерідні можуть бути на будь яких замкнених місцях.

Наприклад, навіть якщо весні не підходить синій, фіолетовий, подкладіть його на рухоме повіко та заведіть у рідні кольори у шкіру, в результаті все буде гармонійно.

Кольоротип Зима


Кольоротип Зима – це холодний кольоровий тип, основною природною характеристикою якого є дуже високий рівень контрастності. 

Які ознаки кольоротипу Зима

Шкіра Перший тип – це світла, майже молочна з холодним підтоном (холодний бежевий, рожевий), не засмагає, на сонці швидко згоряє та облізає. Володарок такої шкіри ще називають «королівська зима». Білосніжка яскрава представниця цього типу.
Другий тип шкіри – оливковий, з оливковим або сірим пігментом («зима - южанка»), добре засмагає до темно-коричневого кольору. На шкірі можуть бути веснянки, холодного сіро-коричневого кольору, що багато людей вводить в оману, що вони відносяться до теплого кольоротипу.
Волосся У нашому регіоні чорний колір волосся, який притаманний зимі, зустрічається рідко. Основна частина населення – русяві. Рівень контрастності є, але він не великий. Як правило, темно-русяві, шатени, виразні брови, вії, вони насичено густі, але з тим немає великого контрасту.
Волосся може бути світлим, майже блонд, світло-русявим, темно-русявим, шатен, каштан, брюнет, до синяво-чорного. Волосся обов'язково з холодним сірим пігментом, дуже багато та, як правило, вони жорсткі, густі, з низьким ростом.
Брови та вії Темні, довгі, густі.
Очі Як правило, мають однорідний яскравий колір: сині, зелені, блакитні, сірі, карі.
Губи Насиченого рожевого кольору.
Слід пам’ятати, що на колір очей дивимось у останню чергу. Спочатку оцінюємо загальний портрет – який пігмент головний у вашій зовнішності, холодний або теплий. Для цього ми дивимося на шкіру та колір волосся, так як ці елементи найбільші за площею. Коли волосся фарбоване, орієнтуємося усе рівно на його рідний колір, бо навіть на найменш відрослих коренях можливо визначити холодність або теплоту пігменту.

Зима – це єдиний кольоротип, який через високий рівень контрастності може дозволити собі ходити у чорному кольорі не нафарбованим. Якщо літо надягає чорний, то світлі волосся, брови, очі губляться, а у осені та весни чорний просто забирає яскравість.

Якщо ми визначили холодний кольоротип, то це або зима, або літо. Далі дивимось на рівень контрастності. Іноді жінки – «літо», пофарбувавши себе у темний колір, зробивши темний татуаж на бровах та наростивши вії, штучно підвищують собі рівень контрастності, й можуть наносити собі макіяж як для «зими».

Після кольору та густини волосся, дивимося на брови. У «літа» не буває густих брів, а у «зими» вони завжди насичені. Потім, насиченість очей та губ. Для кінцевого визначення типу, дивимося на більшість параметрів, так як часто зустрічаються пограничні типи.

Кольоротип Зима – Макіяж

Говорять, що зимові кольори важкі – чорний, коричневий, темно-зелений, червоний. Немає напівтонів, хоча разом з тим хроматичного кольору також мало. Так як у «зими» виразні темні брови, губи, волосся, то й у макіяжі багато не треба. Будь які розписні макіяжі будуть недоречні, а ось вирівняти тон та додати один темний колір без будь-яких кольорових розтушовок – це класичний макіяж для «зими».

Тональна основа

Повинна бути легкою, у відтінках бежевого, натурально-бежевого (з сірим пігментом), рожевий, особливо для оливкової шкіри, й оливковий для почервонілої шкіри. Можна добавляти в тон аджастери (рідкі пігменти, які дозволяють зробити  тон світліше або темніше), щоб нейтралізувати небажаний відтінок шкіри.

Скуловий коректор

Холодний коричневий, а по ньому рум'яна.

Рум'яна

У холодних рожевих тонах (для шкіри, яка не схильна до почервоніння). Якщо ж шкіра червоніє, ніяких рум'ян не використовуємо.

Брови

Для брів можемо використовувати холодний сіро-коричневий олівець для брів, маркер, тінь, туш, помаду, тінт. Туш для брів беремо, коли необхідно уложити й зробити виразнішими, тінь – коли потрібна графічна форма.

Очі

Для очей підходить уся холодна гамма: чорний, сірий, молочний, фіолетовий, синій, баклажан, бордовий, бірюзовий, хвойний, холодний коричневий, малиновий, лимонний, фуксія… Щоб макіяж не виглядав занадто холодним, неживим, намагаємося ввести й розтушувати не монохромні кольори, яскраві кольори разбіляємо. Якщо наносити у замкнену зону рухомого повіка, колір не буде «заходити в шкіру».

Підводки

Кольори: чорний, синій, бордовий, синьо-фіолетовий, темно-зелений, коричневий. 

Губи

Кольори: малиновий, червоний, уся гамма рожевого, бордовий, фуксія, фіолетові відтінки та ягідні відтінки…Як в помадах, так і у блисках. 

Кольоротип Літо


Кольоротип Літо – це холодний кольоровий підтип.

Які ознаки кольоротипу Літо

Шкіра двох типів.

Волосся

Світле, майже біле, світло-русяве, русяве, темно-русяве, з холодним сталевим пігментом. Волосся до того же тонке й рідке. Обличчя жінки-«літо» як  чистий аркуш, «найперекроюваний» кольоротип. 

Брови та вії

Світлі, тонкі, рідкі. 

Очі

Водянисті, світлі, неоднорідні, сіро-блакитні, сіро-зелені, світло-сірі…

Губи

Безкровно-рожевого кольору.

Кольоротип Літо – Макіяж

База під макіяж

Використовуємо зелену базу під макіяж для шкіри, схильної до почервоніння.

Тональна основа

З холодним пігментом. Вона може бути більш щільною, якщо шкіра проблемна.

Скуловий коректор

Холодний коричневий, а по ньому рум'яна.

Рум'яна

Холодних рожевих відтінків. Для шкіри, яка несхильна до почервоніння, можна використовувати рум'яна з перламутром. 

Брови

Коректируємо холодним коричневим, пудровим олівцем, тушшю або тінню.

Очі

Для оформлення очей добре білий, сірий, холодний коричневий, молочний, світло-рожевий, бузковий, блакитний, зелений, бірюзовий, біло-золотий…Чорний в поодиноких випадках. «Літнім» дівчатам дуже лічать перламутри та яскраві підводки.

Підводки

Бірюзового, синього, фіолетового, зеленого, коричневого (як по верхньому, так і по нижньому повіку) кольорів. 

Губи

Можна покривати такими ж кольорами, що й у макіяжи кольоротипу зима, але не у помадах, а у блисках. В помадах тільки натурально-рожева гамма.

Якщо раптом легкий макіяж «літа» зіпсований чорними стрілками, проходимося по ним тінями коричневими або сірими, й розтушовуємо чітку границю.

Кольоротип Осінь


Кольоротип Осінь – це теплий кольоровий тип.

Які ознаки кольоротипу Осінь

Шкіра

Шкіра «осінніх» однорідна, але буває двох типів.

Волосся

Особлива перевага «осінніх» жінок – це їх волосся. Світло-русяве, середньо-русяве, темно-русяве, шатени, руді, червоні, мідні (іржаві), обов'язково з теплим жовтим, червоним, помаранчевим пігментом. Воно густе, жорстке, часто кучеряве. 

Брови та вії

Також жорсткі, можуть завиватися, зазвичай у колір волосся, але можуть бути й безкольорові. 

Очі

Яскраві зелені, жовті, карі, тростникові, бурштинові. Сині та сірі серед «осінніх» зустрічається рідко.

Губи

Мають насичений лососевий колір. 

Кольоротип Осінь – Макіяж

Тональна основа

Використовуємо тональну основу в колір шкіри, з теплим жовтим та помаранчевим пігментом. Не намагаємося перекривати веснянки! Так як для того, щоб перекрити веснянки потрібно брати щільний тон та тонувати і шию, і плечі, і зону декольте. Це дуже затратне за часом й фінансами, а якщо затонувати тільки обличчя, воно буде виглядати відірваним від тіла.

Скуловий коректор

Тепло-коричневий, а по ньому - рум'яна.

Рум'яна

Персикових відтінків.

Брови

Для брів використовуємо теплий коричневий олівець, тінт, туш, тінь. 

Очі

Заборонено чорний, білий та сірий у чистому вигляді, тому що ці кольори холодні й на фоні присутнього у шкірі теплого пігменту виглядатимуть неприродньо, відірваними від загальної картини обличчя. Пам'ятаємо, що «заходити у шкіру» повинні рідні кольори. Це коричневий, бордовий, зелений, салатовий, охра, гірчичний, лососевий, бронзовий, мідний, золотий, пісочний, теплий рожевий, помаранчевий, жовтий, персиковий, кірпічний…Синій, фіолетовий, бірюзовий можна в розтушовку по рухомому повіку, вони більше підкреслюють теплий пігмент.

Підводка

Коричневого, бордового, яскраво синього, бірюзового, фіолетового, зеленого кольору.

Губи

Коричнево-бежево-персиково-лососєво-моркв'яно-золотиста гамма в помадах та блисках. 

Кольоротип Весна


Кольоротип Весна – це теплий кольоровий підтип.

Які ознаки кольоротипу Весна

Шкіра

Більш груба, ніж у осені. При найменшому хвилюванні, вона покривається рум'янцем, часто з пушком на щоках, тому шкіру весняних дівчат порівнюють з персиком. З теплим жовтим або помаранчевим пігментом. 

Волосся

Тонке, світле зі золотавим, рожевим або червоним відтінком. 

Очі

Світлі, неоднорідні, жовті, зелені, блакитні, тростникові, світло-карі.

Брови та вії

Світлі, золотисті, тонкі. 

Губи

Персикового кольору.

Кольоротип Весна – Макіяж

Тональна основа

Наносимо виключно по росту волосків, з теплим пігментом в тон шкіри.

Скуловий коректор

Теплий коричневий.

Рум'яна

Не кладемо, так як є природний рум'янець.

Брови

Підійдуть теплий коричневий, пудровий олівець, тіні або туш.

Очі

«Люблять» тіні таких кольорів: персиковий, бежевий, пісочний, теракотовий, салатовий, кірпічний, теплий рожевий, бордовий, бронзовий, біло-золотий, охра, гірчичний, теплий коричневий, помаранчевий, кораловий… Тіні синього, бірюзового, фіолетового можна наносити й розтушовувати по рухомому повіку. Йдуть також «весняним» дівчатам перламутри з відливом в золотий, «хамеліончики» з золотистими вкрапленнями. Однозначно заборонено використовувати чорний, білий, сірий у чистому вигляді.

Губи

Покриваємо у тій же гаммі, що й осені, але не в помадах, а блисках.

Заключення


Кожен кольоротип можна описати коротко. «Зима» – це контрастність, «літу» притаманні розмитість й приглушеність, «осінь» - яскравість, а «весна» - це ніжність. Найбільш популярні «зимові» та «весняні» кольоротипи.

Якщо після аналізу усіх параметрів зовнішності, у вас все ж залишаються сумніви, то можна прикласти відрізи тканини. Наприклад, холодний рожевий буде прикрашати, робити свіжішим вигляд дівчат з холодним кольоротипом, а персиковий однозначно буде лічить тільки дівчатам, які мають теплий кольоротип.

Правильно визначений кольоротип допоможе вам не тільки при виборі своєї кольорової палітри у макіяжі, але й при фарбуванні волосся, й при підборі гардеробу.

Cпираючись на наші нехитрі поради, із задоволенням створюйте свої образи та насолоджуйтесь результатом.

 

Читати далі

Як зробити ідеальний денний макіяж

Як вибрати кисті для макіяжу

Задати запитання

Введіть своє ім’я, електронну адресу, ваше запитання та натисніть Відправити

Ми в Instagram